Page Icon

Legjobb kriptotőzsdék

Összegyűjtöttünk számos tőzsdét azért, hogy segítsünk neked megtalálni a számodra legalkalmasabb platformot.
Hasonlítsd össze a Financer.com-on a legjobb kripto tőzsdéket!

Page Icon

A legjobb és legnépszerűbb kripto tőzsdék:

Az alábbi brókerek remek felülelet kínálnak a kriptovaluták megvásárlására és eladására:
Cég Napi kereskedett mennyi... Elérhető kriptovaluták Elérhető devizák Demo számla Kártyás befizetés Kereskedelmi díj
~$270.000.000 25+ USD van van 1%
A CFD-kereskedés és CFD-k összetettek és magas kockázattal járnak. Az eToro befektetőinek 78%-a pénzt veszít. Befektetés előtt mindig gondold át, ha tudod vállalni a kockázatot és csak olyan pénzt fektess be, aminek elvesztése nem jelent gondot.
~$28.000.000.000 390+ EUR, USD, GBP + 43db nincs van 0,10% - 0,50%
~$7.000.000.000 140+ EUR, USD, GBP nincs van 0,50%
~$3.500.000.000 300+ EUR, USD, GBP + 7db nincs van 0,02% - 0,07%
~$1.900.000.000 100+ EUR, USD, GBP + 4db nincs nincs 0,16% - 0,26%
~$4.000.000.000 160+ EUR, USD, GBP + 17db nincs van 0,03% - 0,14%
~$4.300.000.000 580+ EUR, USD, GBP + 45db van van 0,10%
~$3.700.000.000 390+ EUR, USD, GBP + 47db van nincs 0,20%
~$1.800.000.000 1.200+ csak crypto nincs nincs 0,15%-0,20%
~$1.200.000.000 190+ KRW van van 0,15%
~$1.800.000.000 170+ EUR, USD, GBP, JPY van van 0,10% - 0,20%
~$360.000.000 75+ USD nincs van 1,49%
~$460.000.000 130+ EUR, USD, GBP + 3db van igen 0,05%
~$570.000.000 50+ EUR, USD, GBP nincs nincs 0,50%
~$190.000.000 5+ EUR, USD, JPY nincs van 0,15%
~$9.800.000.000 325+ csak crypto van nincs 0,08% - 0,10%
~$260.000.000 185+ KRW nincs nincs 0,20%
~$160.000.000 270+ csak crypto van nincs 0,01% - 0,07%
~$160.000.000 435+ USD nincs van 0,35%
~$4.800.000.000 150+ KRW nincs nincs 0,05% - 0,25%
~$600.000.000 425+ EUR, USD, GBP + 4db nincs van 0,05% - 0,20%
~$68.800.000 125+ EUR, USD, JPY + 3db nincs van 0,01% - 0,15%
~$647.300.000 500+ csak crypto nincs van 0,20%
~$212.900.000 430+ csak crypto nincs nincs 0,03% - 0,20%
~$370.200.000 370+ csak crypto nincs nincs 0,10% - 0,20%
~$1.100.000.000 475+ csak crypto nincs van 0,10%
~$1.500.000.000 435+ csak crypto nincs nincs 0,15%
Cég Összesített értékelés Napi kereskedett mennyi... Elérhető kriptovaluták Elérhető devizák Demo számla Kártyás befizetés Kereskedelmi díj Igénylés
~$270.000.000 25+ USD van van 1%
A CFD-kereskedés és CFD-k összetettek és magas kockázattal járnak. Az eToro befektetőinek 78%-a pénzt veszít. Befektetés előtt mindig gondold át, ha tudod vállalni a kockázatot és csak olyan pénzt fektess be, aminek elvesztése nem jelent gondot.
~$28.000.000.000 390+ EUR, USD, GBP + 43db nincs van 0,10% - 0,50%
~$7.000.000.000 140+ EUR, USD, GBP nincs van 0,50%
~$3.500.000.000 300+ EUR, USD, GBP + 7db nincs van 0,02% - 0,07%
~$1.900.000.000 100+ EUR, USD, GBP + 4db nincs nincs 0,16% - 0,26%
~$4.000.000.000 160+ EUR, USD, GBP + 17db nincs van 0,03% - 0,14%
~$4.300.000.000 580+ EUR, USD, GBP + 45db van van 0,10%
~$3.700.000.000 390+ EUR, USD, GBP + 47db van nincs 0,20%
~$1.800.000.000 1.200+ csak crypto nincs nincs 0,15%-0,20%
~$1.200.000.000 190+ KRW van van 0,15%
~$1.800.000.000 170+ EUR, USD, GBP, JPY van van 0,10% - 0,20%
~$360.000.000 75+ USD nincs van 1,49%
~$460.000.000 130+ EUR, USD, GBP + 3db van igen 0,05%
~$570.000.000 50+ EUR, USD, GBP nincs nincs 0,50%
~$190.000.000 5+ EUR, USD, JPY nincs van 0,15%
~$9.800.000.000 325+ csak crypto van nincs 0,08% - 0,10%
~$260.000.000 185+ KRW nincs nincs 0,20%
~$160.000.000 270+ csak crypto van nincs 0,01% - 0,07%
~$160.000.000 435+ USD nincs van 0,35%
~$4.800.000.000 150+ KRW nincs nincs 0,05% - 0,25%
~$600.000.000 425+ EUR, USD, GBP + 4db nincs van 0,05% - 0,20%
~$68.800.000 125+ EUR, USD, JPY + 3db nincs van 0,01% - 0,15%
~$647.300.000 500+ csak crypto nincs van 0,20%
~$212.900.000 430+ csak crypto nincs nincs 0,03% - 0,20%
~$370.200.000 370+ csak crypto nincs nincs 0,10% - 0,20%
~$1.100.000.000 475+ csak crypto nincs van 0,10%
~$1.500.000.000 435+ csak crypto nincs nincs 0,15%

Írtak rólunk:

entrepreneur-logo.svg
forbes-logo.svg
business-insider-logo.svg
globo-logo.svg
focus-logo.svg
dagens-industri-logo.svg

Hogyan találd meg a legjobb tőzsdét?

Hogyan találd meg a legjobb tőzsdét?
1
Hasonlítsd össze a díjakat
A fenti listában megtalálod mindegyik tőzsdének a kereskedelmi díjait.
2
Vedd figyelembe a valutát
Nem minden tőzsdén elérhető az EUR vagy a HUF pénznem.
3
Tudnod kell, hogy milyen kriptovalutát vásárolnál
Olyan brókert kell választanod, amelyen keresztül megvásárolhatod a kívánt kriptovalutát.

Nagy választék

Szerencsére rengeteg tőzsde közül választhatsz, ezért biztos lehetsz benne, hogy találsz az igényeidnek megfelelő platformot.

A kripto tőzsdék előnyei

sok befektetési lehetőség
sok befektetési lehetőség
növekedési potenciál
növekedési potenciál
közvetlen irányítás a befekteték felett
közvetlen irányítás a befekteték felett
gyors és egyszerű megoldás a befektetésre
gyors és egyszerű megoldás a befektetésre

Hogyan működnek a tőzsdék?

Egy kripto tőzsde egy olyan platformot biztosít számodra, amelyen keresztül kriptovalutákat tudsz vásárolni és eladásra kínálni.

Ha biztonságban szeretnél kriptovalutát vásárolni, akkor keresned kell egy kripto tőzsdét. A következő három típus közül választhatsz:

  • Centralizált tőzsdék (CEX)
  • Decentralizált tőzsdék (DEX)
  • Hibrid tőzsdék

Ezeken kívül léteznek egyéb platformok is, amelyeken más emberektől tudsz kriptot vásárolni. Az ilyen platformok legtöbbször drágábbak és kevésbé biztonságosak.

A kripto brókerek nagy része vásárláson kívül a váltást is lehetővé teszi, tehát bármikor átválthatod az egyik kriptovalutádat egy másik kriptovalutába.

Minél nagyobb tőzsdét választasz, annál nagyobb a kínálat és annál valószínűbb, hogy megtalálod azt a kriptovalutát, melyet keresel. Ilyen tőzsde például az eToro, Binance és Coinbase.

Centralizált és decentralizált tőzsdék

A tőzsdéknek két típusuk van. A kriptovaluta piacon a tranzakciók legnagyobb része centralizált tőzsdéken megy végbe.

 Centralizált tőzsdékDecentralizált tőzsdék
Kezelésközponti szerv általa felhasználók által
Tranzakciók irányításatőzsde tulajdonosaifelhasználói szerződések
Befektető pénzének tárolásaa tőzsdéndigitális szerződésekben
Titkos kulcs hozzáférés felhasználóknaknincsvan

Centralizált tőzsdék

Centralizált tőzsdék esetén a tranzakciókat egy harmadik fél ellenőrzi és hajtja végre. A centralizált tőzsdék a következő előnyökkel rendelkeznek:

  • Felhasználóbarát – ezek a platformok egy barátságos és jól megszokott módszert biztosítanak a kripto kereskedésre.
  • Megbízható – A centralizált tőzsdék egy extra biztonsági réteget nyújtanak, ezért a legtöbben jobban megbíznak az ilyen brókerekben.
  • Közvetítő jelenléte – A centralizált tőzsdék rendelkeznek egy közvetítővel, aki magánál tartja a valutákat addig, ameddig mindkét fél teljesíti a tranzakcióját.

Decentralizált tőzsdék

A decentralizált tőzsdék peer-to-peer platformok, ami azt jelenti, hogy a tranzakciókat a felhasználók egymás között végzik el. Ebben az esetben nincs közvetítő, aki a tranzakciókat szabályozni tudja.

Az ilyen tőzsdék hálózatokon működnek és egy automatizált folyamat szerint hajtják végre a tranzakciókat.

Felsoroltuk a decentralizált tőzsdék néhány előnyét:

  • Adatvédelem – Az elvégzett tranzakciók nem kerülnek megosztásra egy harmadik féllel.
  • Támadások elleni védelem – egy decentralizált tőzsde esetén nem létezik egy központ, amit a hackerek meg tudnának támadni.
  • Biztonság – A felhasználók teljes mértékben birtokolják a vagyontárgyaikat, a kriptovalutákat nem a bróker tartja számon a részükre.

Kriptovaluta vásárlás tőzsdén keresztül

  • biztonságos
  • gyors
  • alacsony díjat kell fizetni
  • nem kell eladót keresned

Kriptovaluta vásárlás magánszemélytől

  • kockázatos
  • több időbe telhet
  • az árat közös megegyezés alapján határozzátok meg
  • sokat kell böngészned a megfelelő ajánlat után

Kriptovalutát vásárolnál?

Kövesd nyomon a kriptovaluták árfolyamát valós időben, hasonlítsd össze a piaci kapitalizációt és a kereskedett mennyiséget.

Top 10 legjobb kripto tőzsde

A jobb oldali táblázatban összefoglaltuk a legjobb és legnépszerűbb tőzsdéket.

A tőzsdepiacok pontszámát több faktor alapján határozzák meg, ezek közé tartoznak a következők:

  • webes forgalom
  • átlagos likviditás
  • kereskedett mennyiség

A sorrendet a CoinMarketCap oldalán található statisztika alapján készítettük el.

 

Tőzsde neveÖsszesített pontszámHeti látogatókElérhető kriptovaluták
Binance9.922.000.000+395
FTX8.35.100.000+284
Coinbase8.12.000.000+202
Kraken7.91.700.000+195
KuCoin7.52.800.000+719
Gate.io7.33.100.000+1432
Gemini7.1400.000+100
Bitfinex7.1700.000+174
Huobi Global7.0800.000+584
Bitstamp6.7300.000+65

Szempontok, amiket figyelembe veszünk

A kripto tőzsdék összehasonlításakor a következő szempontokat helyezzük előtérbe
naponta kereskedett mennyiség
naponta kereskedett mennyiség
elérhetőség Magyarországon
elérhetőség Magyarországon
likviditás
likviditás
alacsony kereskedelmi díjak
alacsony kereskedelmi díjak
elérhető kriptovaluták száma
elérhető kriptovaluták száma
biztonsági funkciók
biztonsági funkciók

Megfelelő tőzsde kiválasztása

Ahhoz, hogy megtaláld a számodra megfelelő tőzsdét, tartsd szem előtt a következő szempontokat:

Milyen országból származik a tőzsde?

A tőzsde eredete befolyásolja a működését, hiszen minden tőzsdepiac más-más törvényeknek kell megfeleljen.

Ha teheted, akkor az egyszerűség kedvéért válassz egy európai brókert.

Mennyire népszerű a platform?

Ha egy platformot kevesen használnak, akkor az sok esetben rosszat jelenthet.

Amennyiben a felhasználók kevés pénzt tartanak az oldalon, meglehet, hogy nem eléggé megbízható.

 

 

Milyen kriptovalutát szeretnél vásárolni?

A legnépszerűbb kriptovaluták sok brókeren keresztül megvásárolhatóak, viszont ha kevésbé ismert valutába szeretnél fektetni, akkor nincs könnyű dolgod.

Olyan brókert kell keresned, amelyiknél elérhető az általad választott virtuális pénz.

Mekkora díjat kellene fizetned?

A díj mértékét mindenképp nézd meg, mielőtt kriptovalutát vásárolnál.

A befektetésed jövedelmezőségén nagy mértékben ront az, ha a valutát magas díj mellett vásárolod meg.

Biztonságos tőzsdéről beszélünk?

A listánkban található tőzsdékről számos véleményt olvashatsz a neten. Mielőtt regisztrálsz, olvasd el az oldalról írt értékeléseket. 

Népszerű brókerek 2022 Sze:

6619 alkalommal választva
  • 70+ elérhető kriptovaluta
  • Ingyenes CopyTrading
  • $100.000-os demo számla
  • Egyszerű kezelőfelület
A CFD-kereskedés és CFD-k összetettek és magas kockázattal járnak. Az eToro befektetőinek 78%-a pénzt veszít. Befektetés előtt mindig gondold át, ha tudod vállalni a kockázatot és csak olyan pénzt fektess be, aminek elvesztése nem jelent gondot.
123 alkalommal választva
  • 300+ elérhető kriptovaluta
  • Rendkívül alacsony díjak
  • Binance Kártya igényelhető
  • Kriptovaluták átváltása
20 alkalommal választva
  • 200+ elérhető kriptovaluta
  • Coinbase pénztárca
  • Ajándék kriptovaluták
  • Egyszerű kezelőfelület

Fontos

A kalkulátorban található havi törlesztőrészlet szimulálva van. A pontos törlesztőrészletet a hitelező oldalán tekintheted meg.

Miért válaszd a Financer.com-ot?

  • Az összehasonlításainkat hiteles és naprakész adatok alapján végezzük
  • A szolgáltatásaink teljes mértékben ingyenesek
  • Mindenből könnyen megtalálhatod a legkedvezőbb lehetőséget
  • Segítünk a gyors döntésben

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi az a kripto tőzsde?

A kriptovaluta tőzsde egy olyan digitális platform, ami lehetővé teszi a kriptovaluták kereskedését. Egy tőzsdén eladhatsz és vásárolhatsz Bitcoint, Ethereumot és egyéb valutákat.

Hogyan tudok regisztrálni?

A kripto tőzsdékre való regisztráció hasonlóan működik, mint bármelyik más internetes oldalon.

Egy felhasználónevet és egy jelszót kell megadnod, ezután pedig a személyazonosságodat is meg kell erősítened. Ehhez a következő adatokra van szükség:

  • teljes név
  • születési dátum
  • lakcím

A megfelelő információk ellenőrzéséhez egy személyazonosságot igazoló dokumentumról készült képet kell feltöltened.

 

Mennyi pénzre van szükségem, hogy kriptovalutát vásároljak?

Minden oldal különböző feltételekkel rendelkezik. A legtöbb esetben meghatároznak egy minimum összeget, ami a választott kriptovalutától is függhet.

Olyan brókert is találsz, amelyen keresztül akár már $1-tól befektethetsz.

Hogyan bányászhatok kriptovalutát?

A kriptovaluta bányászat egy időigényes és költséges folyamat.

A bányászathoz elsősorban megfelelő hardverre lesz szükséged, ugyanis egy átlagos számítógéppel már nem érdemes versenybe szállni.

A Bitcoin bányászatról, valamint az Ethereum bányászatról is írtunk bővebben.

Mi az az altcoin?

A Bitcoin alternatíváit nevezzük altcoinoknak. A Bitcoinon kívül az összes valuta, még az Ethereum is altcoinnak tekinthető.

Hol fizethetek kriptovalutával?

A kriptovaluták eléggé korlátolt felhasználhatósággal rendelkeznek. A népszerűbb kriptovaluták egyes üzletekben és főleg online oldalakon használhatóak fizetőeszközként.

A legtöbb kevésbé népszerű valuta ilyen értelemben haszontalan.

Legálisak a kriptovaluták?
A kriptovaluták legalitását az országok politikája dönti el. Magyarországon legálisak a kriptovaluták, viszont vannak olyan államok, amelyek megtiltják a használatukat.

Financer 2022-es globális jelentés

A 2022-es év első 6 hónapja rendkívül eredményes volt a Financer.com csapatának és a cég partnereinek. A legfőbb eredményeink a következők: havonta 1 millió egyedi látogató9

További bejegyzések megtekintése

Hogyan utaljak pénzt neten?

Sokan tartanak a külföldre való utalástól, hiszen a bankok az ilyen szolgáltatásoknál legtöbbször magas díjakat szabnak ki. A hatalmas díjak miatt az emberek nem szeretnek külföldről ...

További útmutatók

Táppénz, betegszabadság

Az emberek sokszor összekeverik a betegszabadság és a táppénz fogalmát, holott fontos nem összetéveszteni a két ellátást. Mindkét juttatást keresőképtelenség esetén lehet igénybe venni: a keresőképtelenséget ...

További wikik

Hasznos volt ez a cikk?

Legyél te az első, aki visszajelzést ad

Hogyan tökéletesíthetjük ezt a cikket?

A Financer.com használatával jelentős változást teszel.  Bővebben