Om Financer.com Danmark

Hjælper dig med at træffe bedre økonomiske beslutninger

Find ud af hvordan vi hjælper folk med træffe bedre økonomiske beslutninger i over 26 lande hver dag ved at skabe next level sammenligningsværktøjer.

Her fortæller vi dig kort om vores tjeneste, hvad der ligger bag den og hvordan du kan kontakte os.

Hvordan kan Financer.com hjælpe dig?

Financer.com sammenligner og viser forskellige typer af lån efter dine kriterier. Vi arbejder konstant på at sikre, at vores søgemaskine er opdateret og indeholder alle fornuftige låneudbydere på det danske marked. Vi hjælper dig helt enkelt med at sammenligne renter mellem kviklån, forbrugslån og boliglån mm. og sørger for at du finder det lån, som passer bedst til.

Personerne bag Financer.com Danmark

Ansvarlig for Financer.com i Danmark – Paw Vej

Paw har arbejdet for Financer.com siden april 2016 og er ansvarlig for den daglige drift af Financer.com i Danmark.

Paw Vej på LinkedIn
Kontakt Paw via mail

Om vores sammenligning

Data

Financer.com sammenligner lån og andre finansielle data, så du kan blive klogere og tage den rigtige beslutning når du skal låne. Det gælder uanset om du er på udkig efter kviklån/smslån, forbrugslån/privatlån, billån eller realkreditlån.

Data på Financer.com opdateres ikke automatisk. Af den grund kan vi ikke garantere, at der altid er 100% korrekte data, selvom vi bestræber os på det.

Partnere

Når vi videreformidler lån og andre finansielle produkter til dig, modtager vi provision. Det koster selvfølgelig ikke dig noget at anvende vores service, og vi geninvesterer mange af de penge vi tjener på at forbedre vores service.

Du kan altid sortere låneudbydere efter samlede omkostninger. De sorteres ikke efter hvor meget provision, vi modtager. Det er fordi, vi gerne vil give dig så god og upartisk en sammenligning som muligt. Danmarks långivere er ikke involveret i hvordan vores sammenligning ser ud.

På Financer.com vil du se ikoner, som er hentet fra siderne iconfinder.com og flaticon.com. Vi ejer ikke disse ikoner. Ikonerne findes på siden for at forbedre din oplevelse som bruger.

Velgørenhed

Financer.com støtter forskellige velgørenhedsorganisationer rundt omkring i verden, hvilket du kan læse mere om her.

Vores Facebookside er co2 neutral. Vi er certificeret gennem det grønne initiativ, iværksat af Vitapus. Læs mere om det ved at klikke på mærket.

Vi går også op i CSR – Corporate Social Responsibility, og har i den forbindelse tilmeldt os initiativet CSR-mærket.

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte os. Vi tager gerne imod kritik, da vi altid er interesseret i at forbedre vores service. Gode forslag belønnes!

Send venligst feedback, spørgsmål, annonceringsmuligheder mm. via nedenstående formular. Alternativt kan du kontakte os på dk@financer.com

Selvstændighed & Kvalitet

Vi hjælper folk over hele verden med træffe bedre økonomiske beslutninger gennem vores sammenligninger. Financer.com indsamlet data fra banker, långivere og andre finansielle virksomheder, og sammenligner dem i et brugervenligt format. Det har aldrig været nemmere at finde den rigtige mulighed!

Troværdighed & Gennemsigtighed

Hvis du leder efter upartiske anmeldelser og gennemsigtighed når det kommer til finansielle produkter, er Financer.com det rigtige sted at være. Vi har forbundet millioner af forbrugere med finansielle virksomheder, og forhåbentlig gjort processen lidt mindre farlig samtidig.

Du har magten

Hvis du er på denne side for at skrive en anmeldelse, er vi glade for dit bidrag til vores fællesskab. Hvis du er her for at undersøge om selskabet er det rigtige for dig, så fortsæt trygt, vi kigger nemlig hver eneste ansøgning igennem, for at sukre os at den er skrevet af en ægte bruger. Din stemme er mere kraftfuld end nogensinde før!

Retfærdige og ærlige resultater

Resultaterne i vores sammenligning kan sorteres efter brugeranmeldelser eller samlede omkostninger. Vi har også inkluderet virksomheder, der ikke har nogen forbindelse til os (vi modtager ingen provision fra dem), hvis de lever op til vores standard. Med andre ord, vi giver præcise, fair og gennemførte sammenligninger. Det er det, der adskiller os fra vores konkurrenter.

Holdet bag Financer

Mød holdet, der har gjort Financer til den hurtigst voksende side med økonomisk information i verden. Holdets dybe viden indenfor finans, markedsføring, produktstyring og ingeniørarbejde skaber innovation i hele organisationen.

Se alle | Bliv en del af teamet
Johannes

Johannes

Team leader & Founder
johannes@financer.com
Jussi

Jussi

Team leader, Executive CM Finland
jussi@financer.com
Mireia

Mireia

Team leader, Executive CM Spain
mireia@financer.com
Paw

Paw

Team leader, Executive CM Denmark
paw@financer.com
Epp

Epp

Team leader, Executive CM Estonia
epp@financer.com
Greg

Greg

Executive CM Poland
greg@financer.com
Petr

Petr

Executive CM Czech Republic
petr@financer.com
Mariana

Mariana

Team leader, Executive CM Brazil
mariana@financer.com

Jakub

Team leader, Executive CM Germany
jakub@financer.com
Stephanie

Stephanie

Executive CM France
stephanie@financer.com
Mamuka

Mamuka

Executive CM Georgia
mamuka@financer.com

Lasse

Executive CM Norway
lasse@financer.com
Augustas

Augustas

Executive CM Lithuania
augustas@financer.com
Wolf

Wolf

Executive CM Netherlands
wolf@financer.com
Marcus

Marcus

Team leader, Executive CM Sweden
marcus@financer.com
Attila

Attila

Executive CM Hungary
attila@financer.com
Claudio

Claudio

Executive CM Italy
claudio@financer.com
Dayana

Dayana

Executive CM Bulgaria
dayana@financer.com
Michael

Michael

Assistant Executive CM US
michael@financer.com
Lasma

Lasma

Executive CM Latvia
lasma@financer.com
Mentari

Mentari

Executive CM Indonesia
mentari@financer.com
Andrei

Andrei

Executive CM Romania
andrei@financer.com
Raimon

Raimon

Executive CM Mexico
raimon@financer.com

Robert

Administrative Manager
robert@financer.com
Kassymkhan

Kassymkhan

Executive CM Kazakhstan
kassymkhan@financer.com

Daniel

Executive CM Slovakia
daniel@financer.com

David

Executive CM Russia
david@financer.com

Iryna

Executive CM Ukraine
iryna@financer.com

Ville

Assisting CM Finland
ville@financer.com

Mauricio

Assisting CM Spain
mauricio@financer.com

Lauren

Executive CM US
lauren@financer.com

Sven

Assisting CM Germany
sven@financer.com

Tuukka

Marketing And PR Manager Finland
tuukka@financer.com

George.C

Global Marketing Manager
georgec@financer.com

George.G

Developer
info@financer.com

George.P

Developer
info@financer.com

Financer.com i tal

0

Finansielle virksomheder

0

Lånetilbud

0

Brugeranmeldelser

Gå ikke glip af nyheder

Følg os på Facebook

×

Bedømt venligst Om os