• Hem
  • Om Financer.com

Om Financer.com

Vi vill hjälpa dig göra smartare ekonomiska val

Dagligen hjälper vi hundratusentals människor i 26 länder att göra smartare ekonomiska val. Detta genom att erbjuda avancerade (men enkla) sökverktyg för att du ska kunna hitta rätt finansiell produkt för ditt behov.

Vi tänkte här berätta lite kort om vår tjänst, vilka som ligger bakom den och hur du/ni kan komma i kontakt med oss.

Hur kan Financer.com hjälpa dig?

Financer.com jämför och listar olika typer av lån efter dina kriterier. Vi jobbar ständigt för att se till att vår lånsökmotor är uppdaterad och innehåller alla vettiga långivare på den svenska marknaden. Vi hjälper dig helt enkelt att jämföra räntor mellan smslån & privatlån och ser till att du hittar det lånet som passar dig bäst.

Personerna bakom Financer.com Sverige

Ansvarig för svenska Financer.com – Marcus Lindblad

Marcus Lindblad Engborg - Sverigechef på Financer.com

Privatekonomi-experten Marcus Lindblad är ytterst ansvarig för verksamheten på Financer.com, som jämför finansiella produkter.

Tidigare har Marcus erfarenhet sedan 2014 inom att driva en privatekonomisk utbildning inom aktie, fond, och pensionssparande, och på senare år även ytterst ansvarig för försäljning och marknadsföring utav pensionsrådgivning.

Marcus Lindblad på LinkedIn

Marcus Lindblad på Twitter

Kontakta Marcus via Mail

Om vår jämförelse

Data

Financer.com listar och jämför lån och annan finansiell data som hjälper dig att göra ett klokare beslut, oavsett om det är smslån, privatlån, bilån, bolån eller kreditkort du söker efter.

All data som presenteras på Financer.com är inte automatiskt uppdaterad. Vi kan därför inte garantera att den alltid är färskt och uppdaterat, även om vi så klart alltid strävar mot det. Se därför priserna och räntorna på Financer.com som en indikation.

Partnerskap

Vi tjänar provision när vi förmedlar lånen till er. Detta kostar er ingenting, och vi använder mycket av pengarna till att fortsätta förbättra  tjänsten och hjälpa andra att hitta billigare lån.

Vi listar alltid långivarna baserat efter den totala kostnaden, och inte hur pass lönsamt det är för oss, då vi vill ge besökaren en så rättvis jämförelse som möjligt. Alla Sveriges långivare är inte delaktig i vår jämförelse.

Vi som driver Financer.com

Vi som driver sajten har ett brinnande intresse för ekonomi, finans och lån. Vi vill dela vår kunskap och framförallt se till att ni där ute som är i behov av snabba pengar inte lånar från fel företag. Ett lån skall inte behöva kosta skjortan – och det är just därför vi har öppnat sajten Financer.com.

Kontakta oss

Ni är alltid välkomna att kontakta oss. Vi lyssnar väldigt gärna på hur vi kan förbättra vår tjänst. Bra förslag belönas!

Feedback, frågor, annonseringsmöjligheter skickas via formuläret nedan. Alternativt kan ni nå oss på sv@financer.com.

Besök oss här

Adress

Financer.com
Financer.com Ltd (VAT: MT20908917)
Level 2, Palazzo Ca’ Brugnera, Valley Road
Birkirkara BKR 9024
Malta

Självständighet & Kvalité

Vi hjälper människor runt hela världen att göra bättre ekonomiska val genom vår jämförelse. Financer.com samlar in data ifrån banker, långivare, och andra finansiella företag och jämför dem i ett form som är enkelt för besökaren att se & jämföra. Det har aldrig varit enklare att hitta den bästa lösningen som hos oss!

Förtroende & Transparens

Om du letar efter ärliga omdömen, äkta betyg och verklighetsbaserade åsikter om de finansiella produkter du söker, så är Financer.com det du söker efter. Vi har hjälpt miljontals kunder med rätt företag för deras behov, och förhoppningsvis gjort hela processen med att hitta rätt produkt lite mindre läskigt och mer enkelt!

Makten ligger i dina händer

Om du är här för att skriva ett omdöme, så är vi väldigt tacksamma för din viktiga åsikt till vårt gemensamma community. Om du är här för att hitta rätt tjänst eller produkt just för dig, så kan du lita på att vi noggrant analyserar varje enskilt omdöme för att vara säkra på att det är ett äkta omdöme, skrivet av en äkta kund. Din röst är viktigare än någonsin!

Ärliga & rättvisa sökresultat

Sökresultaten i vår jämförelse kan sorteras utifrån kunders omdömen, eller genom lägsta totala kostnad. Vi inkluderar också företag som vi inte samarbetar med (helt utan ersättning). Med andra ord, vi tillhandahåller en rättvis och ärlig jämförelse. Det är detta som skiljer oss, ifrån våra konkurrenter.

Teamet bakom Financer

Lär känna personerna som har hjälpt Financer att bli den snabbast växande finansiella jämförelsetjänsten globalt. Teamets djupt ekonomiska expertis inom finans, marknadsföring, produkthantering, ingenjörsvetenskap, och redigering är hemligheten bakom vår starka organisation.

Läs mer om oss bakom Financer.com | Se lediga jobb
Johannes

Johannes

Team leader & Founder
johannes@financer.com
Jussi

Jussi

Team leader, Executive CM Finland
jussi@financer.com
Mireia

Mireia

Team leader, Executive CM Spain
mireia@financer.com
Paw

Paw

Team leader, Executive CM Denmark
paw@financer.com
Epp

Epp

Team leader, Executive CM Estonia
epp@financer.com
Greg

Greg

Executive CM Poland
greg@financer.com
Petr

Petr

Executive CM Czech Republic
petr@financer.com
Mariana

Mariana

Team leader, Executive CM Brazil
mariana@financer.com

Jakub

Team leader, Executive CM Germany
jakub@financer.com
Stephanie

Stephanie

Executive CM France
stephanie@financer.com
Mamuka

Mamuka

Executive CM Georgia
mamuka@financer.com

Lasse

Executive CM Norway
lasse@financer.com
Augustas

Augustas

Executive CM Lithuania
augustas@financer.com
Wolf

Wolf

Executive CM Netherlands
wolf@financer.com
Marcus

Marcus

Team leader, Executive CM Sweden
marcus@financer.com
Attila

Attila

Executive CM Hungary
attila@financer.com
Claudio

Claudio

Executive CM Italy
claudio@financer.com
Dayana

Dayana

Executive CM Bulgaria
dayana@financer.com
Michael

Michael

Assistant Executive CM US
michael@financer.com
Lasma

Lasma

Executive CM Latvia
lasma@financer.com
Mentari

Mentari

Executive CM Indonesia
mentari@financer.com
Andrei

Andrei

Executive CM Romania
andrei@financer.com
Raimon

Raimon

Executive CM Mexico
raimon@financer.com

Robert

Administrative Manager
robert@financer.com
Kassymkhan

Kassymkhan

Executive CM Kazakhstan
kassymkhan@financer.com

Daniel

Executive CM Slovakia
daniel@financer.com

David

Executive CM Russia
david@financer.com

Iryna

Executive CM Ukraine
iryna@financer.com

Ville

Assisting CM Finland
ville@financer.com

Mauricio

Assisting CM Spain
mauricio@financer.com

Lauren

Executive CM US
lauren@financer.com

Sven

Assisting CM Germany
sven@financer.com

Tuukka

Marketing And PR Manager Finland
tuukka@financer.com

George.C

Global Marketing Manager
georgec@financer.com

George.G

Developer
info@financer.com

George.P

Developer
info@financer.com

Financer.com i siffror

0

Finansiella företag

0

Låneerbjudanden

0

Kundrecensioner

Bli mer finansvis - håll dig uppdaterad

Följ oss på Facebook

×

Vänligen betygsätt Om Financer.com